Kiedy warto?

Czesem z wykonawcą budynku/mieszkania bywają sprawy na „ostrzu noża”. Okazuje się, że w trakcie eksploatacji w budynku wychodzi wilgoć wewnątrz na przegrodach, albo „wieje oknami”. Wówczas może pojawić się pleśń i grzyb. Użytkowanie staje się niekomfortowe, a na dodatek rachunki za ogrzewanie wzrastają. Pozostaje działać doraźnie, czyli usuwać pleśń przy pomocy chemikaliów.

Oddychanie takim powietrzem może być bardzo niezdrowe i wpływać na kondycję w postaci częstszych chorób układu oddechowego zwłaszcza u dzieci i osób starszych. Długotrwałe działanie wilgoci na mury, dach, izolacje i okna może szybko powodować destrukcję tych części budynku, co może zmuszać nas do wykonania remontu w niedługim czasie.

W takiej sytuacji można zlecić ekspertyzę techniczną specjaliście. W ramach opinii można wykonać badania: szczelności, termowizji, wilgotności przegród, a w efekcie końcowym uzyskać analizę szkód i wystąpić na tej podstawie o zadośćuczynienie stratom – w wymiarze finansowym lub wykonawczym (naprawy).

  • Zapraszam do osobistego kontaktu: 795 435 837