Artykuły

Certyfikowany dom pasywny w Górze koło Tarnowa Podgórnego

"Głos Wielkopolski"
listopad 2014

 

Budowa pasywnego domu pasywnego - związana z nią historia, przyczyny i przebieg.

 

Zapewnienie szczelności budynku

"Głos Wielkopolski"
listopad 2014

 

Czy budynek pasywny jest szczelny powietrznie? Co oznacza, że budynek jest szczelny? Czy można zmierzyć jego szczelność? Którędy najczęściej ucieka ciepłe powietrze z budynku? Jakie korzyści daje szczelny budynek? Czy zachowanie szczelności może być miarą jakości wykonania budynku? Odpowiedzi na te pytania w artykule.

 

Badanie szczelności budynków
w praktyce. Błędy wykonawcze

"Budownictwo i Prawo"
maj 2013

 

W niniejszym artykule autorka podaje liczne przykłady
nieszczelności i błędów wykonawczych oraz dokonuje podsumowania dotychczasowych rozważań.

 

Badanie szczelności budynków
w praktyce

"Budownictwo i Prawo"
kwiecień 2013

 

Poniższy artykuł udziela odpowiedzi na liczne pytania, m.in.: czy budynek powinien być szczelny; jakie wynikają z tego korzyści, a jakie straty; czy można zmierzyć szczelność; na jakim etapie powinno się planować szczelność oraz co mówią o tym przepisy. W pierwszej części artykułu w kontekście problematyki budownictwa energooszczędnego omówiono zagadnienia związane z wentylacją naturalną i mechaniczną, zasady oraz metody pomiaru szczelności

 

Budynki niskoenergetyczne

"Budownictwo i Prawo"
marzec 2013

 

W niniejszym artykule poruszony został problem projektowania budynków niskoenergetycznych w dostępnych na rynku polskich programach przeznaczonych do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej dla budynków oddawanych do użytkowania i projektowanych charakterystyk do pozwolenia na budowę.